حکم به دادستان کل و رئیس دیوان عالی کشور (رسیدگی به درخواست وزیر بهداشت)
 •   حکم
  زمان: 14 فروردین 1368 / 26 شعبان 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: رسیدگی به درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  مخاطب: موسوی خوئینی‌ها، سید محمد (دادستان کل کشور) موسوی اردبیلی، سید عبدالکریم (رئیس دیوانعالی کشور)
  [آقای علیرضا مرندی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه شماره 176 / م 10 / 1 / 68 به محضر امام، ضمن تشریح تغییرات بنیادی در نظام دارویی کشور به بازداشت مدیر عامل وقت شرکت سهامی دارویی کشور و نیز بازداشت مدیر عامل وقت شرکت سهامی داروپخش در پی رسیدگیهای بازرسی کل کشور اشاره کرده و یادآور شده است که با وجود آزاد شدن مدیر عامل داروپخش (به درخواست جمعی از وزرا و نمایندگان مجلس) هنوز پرونده این موضوع در شعبه‌های دوازده و سیزده دادسرای انقلاب اسلامی مفتوح است.
  وزیر بهداشت از محضر امام درخواست کرده که پرونده توسط منتخبین معظمٌ له مورد رسیدگی و اظهارنظر نهایی قرار گیرد. بدواً حضرت امام به آقای موسوی خوئینی، دادستان کل کشور مأموریت دادند، اما ایشان طی نامه مورخ 24 / 1 / 68 اعلام کرد که: «بر حسب تقسیم کار و وظایف شورایعالی قضایی انجام این کار در حوزه مسئولیت رئیس دیوانعالی کشور است»، امام خمینی انجام مأموریت را در نامه بعدی به آقای موسوی اردبیلی، رئیس دیوانعالی کشور محول فرمودند. متن نامه‌های امام به قرار زیر است:].
  بسمه تعالی
  جناب حجت الاسلام آقای موسوی خوئینی‌ها - دامت افاضاته
  دو نفر از افراد وارد و خوب را جنابعالی برای روشن شدن تکلیف افراد مورد درخواست جناب آقای دکتر مرندی انتخاب نمایید تا کار را مطابق شرع و
 • قانون انجام دهند.
  14 / 1 / 68
  روح الله الموسوی الخمینی
  بسمه تعالی
  جناب مستطاب حجت الاسلام آقای موسوی اردبیلی - دامت افاضاته
  با سلام و تشکر از آقای موسوی خوئینی که تذکر دادند در محدوده کاری ایشان نمی‌باشد، آنچه را برای ایشان نوشته‌ام حضرتعالی زحمت آن را می‌کشید. ان شاء الله موفق و مؤید باشید.
  24 / 1 / 68
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>