پیام به شورای مدیریت حوزه علمیه قم (حفظ ارکان فقه و اصول در حوزه ها)
 •   پیام
  زمان: 17 اردیبهشت 1368 / 1 شوال 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: لزوم حفظ ارکان فقه و اصول در حوزه‌ها با عنایت به روشهای جدید و علوم مورد نیاز
  مخاطب: شورای مدیریت حوزه علمیه قم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  شورای مدیریت حوزه علمیه قم - دامت افاضاته
  با سلام و دعا برای شما عزیزان، زحمات شما عزیزان چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. ان شاء الله با کمک همه دست اندرکاران امور حوزه موفق شوید پاسخگوی سؤالات جهان اسلام شوید.
  این مسئله نباید فراموش شود که به هیچ وجه از ارکان محکم فقه و اصول رایج در حوزه‌ها نباید تخطی شود. البته در عین اینکه از اجتهاد «جواهری» به صورتی محکم و استوار ترویج می‌شود، از محاسن روشهای جدید و علوم مورد احتیاج حوزه‌های اسلامی استفاده گردد.
  بار دیگر به فرزندان خوب و انقلابی‌ام سفارش می‌کنم که شورای مدیریت حوزه علمیه قم مورد تأیید اینجانب می‌باشند. سعی کنند تندروی نکنند که تندروی باعث شکست خودشان می‌گردد.
  باید طلاب جوان اساتید محترم حوزه را که در خدمت انقلاب و اسلام و علوم اسلامی می‌باشند یاری کنند تا آنان بتوانند به هدفهای مهم تعلیم و تربیت برسند. شورای مدیریت و اساتید عزیز هم توجه داشته باشند که بدون طلاب انقلابی به هیچ یک از خواسته‌های مشروع خود نخواهند رسید. طلاب انقلابی و مبارز، پیشتازان انقلاب اصیل اسلامی‌مان می‌باشند. چهره گلگون و روشن فیضیه‌های ایران در جهان اسلام مرهون زندانها و شکنجه‌های این عزیزان است.
 • این مسئله باید در نظر گرفته شود که شورای مدیریت حوزه علمیه قم از خدا می‌خواهند کاری کنند که طلاب عزیز در فراگیری علم و دانش با مشکلات روبه رو نشوند. اگر در بعضی جهات بدین نتیجه نمی‌رسند، لابد در حد توانشان نیست. شعار همیشه از آن کسانی است که وارد گود اجرا نیستند.
  از خداوند متعال توفیق سرداران و سربازان علوم اسلامی را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  17 / 2 / 68
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>