نامه به آقای حسن صانعی (تسریع در احداث سد 15 خرداد قم)
 •   نامه
  زمان: 28 شهریور 1367 / 7 صفر 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تسریع در احداث سد 15 خرداد قم
  مخاطب: صانعی، حسن (سرپرست بنیاد 15 خرداد)
  [محضر مقدس رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - روحی فداه
  با ابلاغ سلام و ادای تحیات وافر به استحضار عالی می‌رساند، در اجرای فرمان مبارک مبنی بر احداث سد 15 خرداد به منظور تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی شهر خون و قیام، قم تا کنون گامهای مؤثری برداشته شده است و مراحلی از اجرای این طرح عظیم به انجام رسیده است. بحمد الله از نظر امکانات مالی تا به حال مشکلی وجود نداشته است و در خصوص تأمین مصالح مورد نیاز بخصوص لوازمی که در قبال ارز تهیه می‌گردد مسائلی وجود دارد که ان شاء الله با عنایتی که خواهید فرمود حل خواهد شد. فعلاً تنها مشکلی که مانع سرعت عمل که مد نظر آن امام بزرگوار است و موجبات تأخیر اجرای طرح را فراهم می‌سازد، عدم تمرکز در تصمیم گیریهای اجرایی است. از این رو مسئولین و بنیاد 15 خرداد برای پیشبرد سریع کار اینگونه تشخیص داده‌اند که کارها صرفاً زیر نظر بنیاد و وزارت نیرو باشد. علی هذا متمنی است موافقت فرمایید ادامه کار زیر نظر این دو ارگان انجام پذیرد.
  - حسن صانعی - سرپرست بنیاد 15 خرداد]
  بسمه تعالی
  جناب حجت الاسلام آقای صانعی - دامت افاضاته
  با توجه به محرومیت مردم قم و زحمات آنان در طول مبارزه با طاغوت سرعت عمل در بنای سد پانزدهم خرداد ضروری به نظر می‌رسد. با تشکر از تمامی افرادی که در مورد سد مذکور زحمت کشیده و می‌کشند با پیشنهاد جنابعالی که همیشه مورد اعتماد و
 • اطمینان اینجانب بوده و می‌باشید و همیشه تلاش نموده‌اید تا در جهت رفاه مردم محروم و مظلوم یار و غمخوار آنان باشید موافقت می‌نمایم. مسئولان و دست اندرکاران بنیاد پر برکت پانزدهم خرداد باید با فداکاری و پشتکار در اتمام سد و کارهای خیر دیگر تلاش پیگیر داشته باشند. ان شاء الله مسئولین کشور کمک لازم را در این زمینه خواهند نمود. لازم می‌دانم از زحمات با ارزش جهاد تشکر و قدردانی نمایم. والسلام علیکم.
  28 / 6 / 67
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>