پیام به ملت ایران درباره تحریم پرداخت مالیات و پول آب و ... به دولت شاه
 •   پیام
  زمان: 12 دی 1357 / 3 صفر 1399
  مکان: پاریس، نوفل لوشاتو
  موضوع: تحریم پرداخت مالیات و پول آب و برق و تلفن و ... به دولت شاه
  مناسبت: کشتار رژیم در مشهد، قزوین، کرمانشاه و دیگر شهرها
  مخاطب: ملت ایران
  بسم الله الرحمن الرحیم
  درود بر ملت مظلوم ایران، رحمت خدای متعال بر مردم شجاع و آگاه که برای احقاق حق خود قیام نموده و تا پای جان و مال ایستاده. سلام بر اهالی محترم مشهد مقدس و قزوین و کرمانشاه و سراسر ایران که در این روزها با مصیبتهای گوناگون و وحشیگریهای دژخیمان شاه و دولت یاغی نظامی و حکومت سفاک روبه رو شده و با دادن هزاران کشته و زخمی دلاورانه مقاومت کرده و می‌کنند!
  قتل عامهای پیاپی و وحشتناک و سفاکانه‌ای - که جز به دستور شاه خائن که خود را در حال نَزْع (1) می‌بیند و از تشبثات و دولتهای جنگ و آشتی مأیوس و از پشتیبانیهای غیر انسانی قلدرهای بین المللی طَرْفی نَبَست - نمی‌تواند باشد. این چند روز آخر عمر این جنایتکار از خطرناکترین لحظات تاریخ کشور ما است. ملت مظلوم و شریف ایران باید در مقابل باقیمانده جنایات شاه پایداری کند تا به خواست خداوند تعالی پیروزی نهایی را به دست آورد.
  اتهاماتی را که رادیو ایران با کمال بیشرمی به ملت نسبت داده است - نظیر جنایات وحشیانه سینما رکس، تنها به دست جنایتکاران حرفه‌ای شاه می‌تواند باشد. اینان از هیچ جنایتی برای استفاده تبلیغاتی روگردان نمی‌باشند. فرم جنایات و طرز تبلیغاتْ شهادت می‌دهد که دست جنایتکار دستگاه ظلم که بدین گونه وحشیگریها عادت دارند در کار

 • بوده است.
  ملتها یکی پس از دیگری آگاه می‌شوند که کشور ما با چه رژیمی رو به رو است و نظام شاهنشاهی - که ملت شریف ما با رفراندم مکرر خصوصاً در روزهای تاسوعا و عاشورا آن را محکوم نمودند - چه بوده است، و اگر خدای نخواسته به عمر خود ادامه دهد چه خواهد بود. رفراندم ما را جز عمال شاه و طرفداران ظلم، همه ملتهای آزادیخواه جهان قبول کردند، و خبرنگاران و روزنامه‌های خارج کشور ثبت نمودند. غیر قانونی بودن دولتهای غاصب را - که به امر شاه یاغی و رأی مجلسهای غیر قانونی سر کار آمدند - طبقات مختلف ملت از علمای اعلام و دانشگاهیان تا کارگران و کشاورزان، از اعضای ادارات و وزارتخانه‌ها تا اصناف مختلف و سایر اقشار محترم، یکپارچه اعلام نمودند.
  بنابراین اعانت به حکومت یاغی و پرداخت مالیات، پول آب و برق و تلفن و سایر کمکها به دولتی که شاه سر کار آورد، خیانت به ملت و مخالفت با حکم خدا تبارک و تعالی است. و بر کارگران و کارمندان محترم و مبارز آب و برق و تلفن است که پیوند خود را با هموطنان شجاع و بی‌پناه خود مستحکم تر نموده و به هیچ وجه دستورات دولت یاغی را در مورد قطع آب و برق و تلفن اطاعت نکنند؛ و با همکاریهای بیدریغ با برادران و خواهران مظلوم خود دِین خود را به اسلام و مسلمین ادا نمایند.
  اکنون لازم است تذکراتی بدهم:
  1- اینجانب برای جلوگیری از تبلیغات دولت غاصب، هیأتی برای رسیدگی در امور نفت اعزام نمودم و به شرایطی دستور استخراج نفت برای مصرف داخل را دادم. گرچه اهل اطلاع می‌گویند مخازن بسیاری در کشور برای مصارف داخلی موجود است و دولت قحطی مصنوعی ایجاد کرده است؛ و گفته می‌شود شبها تا صبح مأمورین نظامی، نفت مخازن را می‌برند و معلوم نیست چه می‌کنند. در ضمن من از کارکنان شرکت نفت که در این امر خیر با این هیأت همکاری نموده‌اند تشکر می‌نمایم.
  2- لازم است علمای اعلام بلاد و خطبای محترم به کشاورزان عزیز کشور تذکر دهند که امسال در کشت مواد غذایی خصوصاً گندم همت فراوان کنند و از کشت چیزهایی که‌
 • دولت مجرم به اجانب می‌دهد احتراز نمایند. از این خائنان بعید نیست که قحطی مصنوعی به وجود آورند. من از مردم ایران تقاضا دارم که در این امور به کشاورزان محروم کمک نمایند.
  3- از کسبه و تجار و اصناف محترم تقاضا دارم که قیمت مواد غذایی و اجناس خود را بالا نبرند و به مردم مظلومی که در حال مبارزه‌اند اجحاف ننمایند، که اجحاف در همه حال مردود است، و در این موقع حساس این عمل به نفع دستگاه ظلم و مخالف رضای خداوند تبارک و تعالی است. لهذا من به طور لزوم می‌خواهم که از قیمت عادلانه تجاوز نکنند و در صورت امکان به مردم بی‌بضاعت تخفیف دهند که کمک مؤثری به نهضت اسلامی خودشان و موافق انصاف و مرضیّ خداوند تعالی است. از خداوند تعالی توفیق ملت مبارز ایران را در رسیدن به اهداف انسانی - اسلامی‌مان خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>