پیام به علما و مردم پاکستان درباره جنایات عمال شاه در قم و مشهد
 •   پیام
  زمان: 17 دی 1357 / 8 صفر 1399
  مکان: پاریس، نوفل لوشاتو
  موضوع: جنایات عمال شاه در قم و مشهد
  مخاطب: علما و روحانیون و مردم پاکستان
  بسم الله الرحمن الرحیم
  8 صفرالمظفر 99
  خدمت حضرات علمای اعلام و خطبای عظام و اهالی محترم پاکستان - ایدهم الله تعالی پس از اهدای سلام و تحیات وافره؛ از توجه خاص حضرات آقایان به مسائل جانگداز و مصایب فجیعه ایران متشکرم. شما اهالی عظیم الشأن مصایب ما را آنطور که هست نمی‌توانید تصور کنید. هیچ کس نمی‌تواند تصور کند که دژخیمان شاه به امر شیطانی این شخص چه به سر این ملت شریف که جرمی ندارند جز آزادیخواهی و استقلال طلبی درآورده‌اند.
  تانکها و توپها و مسلسلها که با سرمایه این ملت تهیه شده در خیابانهای شهرها، حتی شهر مذهبی مشهد در جوار حضرت امام رضا - سلام الله علیه - و قم در جوار حضرت معصومه - علیهاالسلام - و محل حوزه علمیه دائماً مستقر و روزی نیست که نفوس شریفه‌ای را به قتل نرسانند.
  قتل عامهایی که در این یک سال اخیر شده است قابل تحمل و بیان نیست. تبلیغات شاه در خارج ایران، که خود را مسلمان خالص و شیعه معتقد معرفی کرده و برخلاف آنچه که هست ادعا نموده، موجب انحراف اذهان شده است. این شخص مدعی اسلام و تشیع، چه قرآنها که به آتش کشید، و چه سادات و علما که به زجر و شکنجه در حبس به قتل رساند، و حرم مطهر حضرت ثامن الائمه - علیه و علیهم السلام - را به مسلسل بست، و به منزل علما اهانتها نمود. اگر شما آقایان و اهالی محترم پاکستان شمه‌ای از جنایات این‌
 • شخص را مشاهده می‌کردید و شاهد حال برادران دینی خود بودید، بی شبهه با ما هم صدا می‌شدید و برای سرنگونی این رژیم با ما هم قدم و همفکر بودید. البته از توجه اهالی محترم و حضرات علما و خطبا به مسائل ایران تقدیر، و تشکر را اعاده می‌کنم. و از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و سرنگونی ستمگران را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>