سخنرانی در جمع پاسداران انقلاب اسلامی قم (هشدار به ملت)
 •   سخنرانی
  زمان: 2 فروردین 1358 / 23 ربیع الثانی 1399
  مکان: قم
  موضوع: هشدار به ملت
  مناسبت: عید نوروز
  حضار: جمع پاسداران انقلاب اسلامی قم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  در کمین بودن دشمنان اسلام و کشور
  امید است که شما پاسداران انقلاب و سربازان امام زمان - سلام الله علیه - باشید و برای اسلام و اعتلای قرآن زحمت بکشید. تاکنون به مرحله‌ای رسیده ایم که هنوز پیروزی کامل نیست، و امیدوارم که این پیروزی را با همت شما به آخر برسانیم. و از شما برای اسلام و قدرت اسلام و قرآن همراهی می‌خواهم.
  برادران من! توجه داشته باشید [که‌] ما هنوز پیروزِ حقیقی نشده ایم؛ گمان پیروزی نبرید که سستی می‌آورد. وقتی گمان کردید که پیروز شدید، رها می‌کنید و هر کدام به کار خود مشغول می‌شوید. پیروزی باز حاصل نیست، و دشمنان اسلام و کشور در کمینند و اختلاف ایجاد می‌کنند و توطئه دارند. همین امشب هم در روزنامه دیدم که ساواکیها توطئه کرده بودند و می‌خواستند در ایام عید فساد ایجاد کنند. شما خودتان را پیروز مطلق ندانید. پیروزی وقتی حاصل می‌شود که این ریشه‌های گندیده هم از زیر زمین بیرون بیاید و این توطئه‌ها خنثی شود؛ و آن با همت شما جوانها، جوانهایی که تاکنون برای اسلام و قرآن شریف زحمت کشیده اید و پیش خدای تبارک و تعالی روسفید هستید، میسر است.
  رأی به «جمهوری اسلامی»
  از این به بعد ان شاء الله همه با هم مجتمع، همه رأی واحد، همه با قدرت واحد! اگر
 • همه با هم باشید، این بار را به آخر خواهید رسانید. و اگر خدای نخواسته اختلافی بین قشرها پیدا بشود، من ترس این را دارم که باز مسائل قبل اعاده شود. باید این رمز پیروزی را که وحدت کلمه و اتکا به قرآن مجید است حفظ کنیم و همه با هم به پیش برویم و حکومت جمهوری اسلامی را در ایران مستقر کنیم، و همه رأی به جمهوری اسلامی بدهیم. از خدای تبارک و تعالی سلامت و سعادت شما و ملت ایران را خواستارم.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>