بیانات خطاب به اقشار مختلف مردم (قدرت ایمان و مقاومت در برابر مشکلات)
 •   بیانات
  زمان: 21 شهریور 1358 / 20 شوال 1399
  مکان: قم
  موضوع: مقاومت در برابر مشکلات - قدرت ایمان ملت را
  حضار: خانواده شهید محمد باقر رحمانی بیجاری (فرمانده سپاه پاسداران بیجار) - گروهی از اعضای جهاد سازندگی - کارکنان صندوق ولی عصر (عج) - اعضای حزب جمهوری اسلامی قزوین
  بسم الله الرحمن الرحیم
  مقاومت مردانه در برابر مشکلات
  نهضت برای اسلام است؛ و شهادت هم برای اسلام. و آنچه که برای اسلام است شرف است و عزت است. و من امیدوارم که شهدای ما به شهدای کربلا ملحق بشوند. و بازماندگان آنها خداوند به آنها صبر عنایت کند؛ و به شما برادرها و همه ما قدرتِ مقاومت. در مقابل مشکلات باید مقاومت به خرج داد. اگر بنا باشد که ما در مشکلات عقب نشینی و سستی کنیم، نهضت ما نمی‌تواند پیش برود لکن در مقابل مشکلات باید مردانه قیام و مردانه مقاومت [کرد]. شماها، زن و مردتان، شجاعانه قیام کردید و دست اجانب را کوتاه کردید و دست چپاولگرها را از خزائن مملکتتان کوتاه کردید؛ و شجاعانه باید به پیش بروید و مقاومت کنید.
  غلبه قدرت ایمان
  همان طوری که ایمان، ایمان به خدا در قلبها بود و شما را آن ایمان به خدا هدایت کرد و حس مقاومت به شما داد، و خداوند ایجاد رعب در آنها کرد و با قدرت شیطانی که داشتند شکست خوردند، این ایمان را حفظ کنید تا این نهضت جلو برود. توجه به خدا داشته باشید؛ ایمان به خدا. همان طوری که در صدر اسلام یک جمعیتهای کم و بی سازمان بر یک قدرتهای بسیار بزرگ با همه سازمانها که داشتند، قدرت ایمان این‌
 • جمعیت کم را بر آن جمعیتهای بزرگ با همه سازوبرگی که داشتند غلبه داد، و در ایران هم همان - نظیر صدر اسلام قضیه واقع شد که شماها با سازوبرگ کم در مقابل یک قدرت بسیار بزرگ که مجهز به همه جهازات جنگی بودند قیام کردید، و خداوند با شما همراهی کرد و این قدرت بزرگ را شکست. از حالا به بعد هم با همین قدرت ایمان باید پیش بروید.
  جوانان ما آرزومند شهادتند
  پیام من به همه دوستان، به همه احبّا، (1) به همه جوانهای برومند - زن و مرد - این است که این قدرت ایمان را حفظ کنید. حق با شماست، و شما ایمان به خدا دارید. خداوند پشتیبان است؛ و کسی که خداوند پشتیبان او باشد از هیچ چیز هراس ندارد. شهادت برای ما فیض عظیمی است و جوانهای ما شهادت را آرزو دارند؛ و ملتی که شهادت را آرزو دارد پیروز است. و شما ملت پیروزید ان شاء الله. خداوند ان شاء الله همه شما را سعادتمند کند؛ هم در دنیا و هم در آخرت.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>