پیام به علما و روحانیون کرمان (سوء نیت رژیم نسبت به احکام اسلام)
 • پیام
  زمان: 17 اردیبهشت 1342 / 13 ذی الحجه 1382
  مکان: قم
  موضوع: سوء نیت دستگاه جبار نسبت به احکام اسلام
  مخاطب: علما و روحانیون کرمان
  بسم الله الرحمن الرحیم
  13 شهر ذی الحجة الحرام 82
  خدمت ذی شرافت حضرات علمای اعلام و حجج اسلام کرمان - دامت برکاتهم و علت کلمتهم.
  محترما به عرض می‌رساند، لازم است از اقدامات حضرات آقایان در اعلای کلمه حق و ابطال باطل تشکر کنم و توفیق و تأیید علمای اعلام را در دفاع از حریم مقدس قرآن و اسلام از خداوند تعالی مسئلت نمایم.
  لازم است تذکر دهم که دستگاه جبار نسبت به احکام مقدسه اسلام سوء نیت دارد. رجوع به اعمال ناشایسته و نطقهای آنها در هر فرصت این حقیقت اسفناک را واضح می‌کند. کراراً در بیانات خود گفته‌اند و اعلام نموده‌اند، تساوی حقوق زن و مرد را که در اثر آن چندین حکم ضروری محو خواهد شد. اخیراً وزیر دادگستری (1) در طرح خود قید رجولیت و اسلام را از شرایط قضات الغا نمود. دستگاه جبار وسایل اجتماع فرقه ضالّه (2) عمال اسرائیل را در لندن فراهم نمود. و به طوری که در بعض روزنامه‌ها منتشر شد به هر یک از دو هزار نفر مسافر یا بیشتر پانصد دلار ارز داد و در قیمت بلیط هواپیما هر نفری را قریب هزار و دویست تومان تخفیف دادند تا جلسه ضد اسلامی را تشکیل دهند و آنها را به عنوان فرقه مذهبی معرفی کردند.

 • لازم است علمای اعلام متذکر شوند که با جزئی غفلت و اهمال، اسلام و مملکت اسلامی از دست خواهد رفت؛ و با وحدت کلمه مسلمین خصوصا علمای اعلام، خطر مرتفع خواهد شد. باید آقایان جدیت کنند در تحصیل وحدت کلمه، و در تذکر به طبقات مسلمین. و از خطرهای بزرگی که متوجه اسلام است آنها را آگاه کنند. اینجانب مصمم هستم که با تمام قوا از اعمال خلاف اسلامی دستگاه جبار جلوگیری کنم، و به خواست خدای متعال پیروزی نهایی با ماست؛ و کَلِمةُ اللهِ هِیَ العُلیا. (1)
  اینک دستگاه فاسد جبار با هر وسیله به هتک و تهدید و ارعاب ما دست زده است و از هیچ جنایتی خودداری نمی‌کند. برای به هم زدن حوزه علمیه به نفع اسرائیل فعالیت می‌کند. با اسرائیل در مقابل دول اسلامی پیمان بسته یا می‌خواهد ببندد. امروز روزی نیست که مسلمین در مصالح اسلام و خودشان نظر نداشته باشند، و نسبت به خطرهای محتمله بی‌تفاوت باشند. تکلیف بر علمای اعلام - کثّرالله امثالهم - بیشتر متوجه است. آنها کفیل ایتام آل محمد - صلی الله علیه و آله و سلم - می‌باشند. از خداوند تعالی عظمت اسلام و مسلمین را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>