پیام رادیو - تلویزیونی (تشکر از ملت ایران جهت شرکت در انتخابات)
 •   پیام رادیو - تلویزیونی
  زمان: 9 بهمن 1358 / 11 ربیع الاول 1400
  مکان: تهران، بیمارستان قلب
  موضوع: قدردانی از حضور ملت در انتخابات
  مخاطب: ملت ایران
  بسم الله الرحمن الرحیم
  من قبلاً از عواطف گرم ملت ایران تشکر می‌کنم و به همه دعا می‌کنم. و در اینجا در این فرصت کمی که هست به اندازه‌ای که اجازه دارم چند کلمه با شما صحبت می‌کنم.
  یکی قدردانی از حضورتان در رأی، که باید بگویم کم سابقه است یک همچون شرکتی که قریب از چهار ده میلیون بیشتر، در صورتی که کوهستانیها، دهات دور دست نتوانستند رأی بدهند. مع ذلک ملت شرکت کرد و رأی خودش را داد.
  و یکی هم که از این بالاتر است و باید بگویم بی‌سابقه است در دنیا، شاید بی‌سابقه باشد، این آرامشی که در اخذ آرا شد، که مردم، ملت ما ثابت کردند رشد خودشان را، و با این اثبات رشد، دست رد به سینه اشخاصی که، دولتهایی که باز طمع دارند به ایران زدند. و من امیدوارم که بعد از این هم ملت خودش زنده باشد، و ابداً خوف از اینکه شخصی برود شخصی بیاید، ابداً نیست. ملت بحمدالله روشن شده است؛ ملت بحمدالله بیدار شده است؛ ملت بیدار را با رفتن اشخاص هیچ نمی‌شود عقب راند. البته در بعضی از رادیوها مسائلی گفته‌اند، لکن این دلشادیها برای آنها اثری ندارد.
  ملت ما امروز اتکا به هیچ کس ندارد جزبه خدای تبارک و تعالی. و اما یک کلمه دیگری که می‌خواستم عرض کنم این است که من استدعا می‌کنم از تمام گروهها، از تمام دستجات مختلف که در این وقتی که یک نفر از آقایان (1) رأی را برده است و ملت به او رأی داده است، دیگران عقب نشینی نکنند. دیگران کمک کنند.

 • مملکت، مملکت خود شماست. خود شما باید کمک کنید؛ اعانت کنید. روشنفکرها، اطبا، بزرگها، همه باید همه با هم دست برادری بدهید و همه برادر هستید. و خداوند ان شاء الله همه شما را توفیق بدهد، و من دعاگوی همه شما هستم.
  والسلام علیکم و رحمة الله
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>