بیانات خطاب به جمعی از مسئولان قوه قضاییه (حفظ اتحاد و آرامش)
 •   بیانات
  زمان: 12 فروردین 1359 / 15 جمادی الاول 1400
  مکان: تهران، شمیران، دربند
  موضوع: حفظ اتحاد و آرامش
  مناسبت: آغاز سال نو
  حضار: موسوی اردبیلی، سیدعبدالکریم - هاشمی رفسنجانی، اکبر - و جمعی ازمسئولان قوه قضائیه
  قصد خدمت
  ... کوشش در ساختن ایران، کوشش در تفاهم بین تمام نهادها. ان شاء الله این سال به آخر برسد و ما پیروزی تام و تمام را به دست آورده باشیم. و آن روز پیروزیم که دست ایادی همه قدرتمندها قطع شده باشد و ما هم برای مستمندان و برای مستضعفین زندگی مرفهی درست کرده باشیم، و این به عهده دولت است و به عهده مجلس است. امیدوارم مجلس هم با خوبی انجام بگیرد و در مرتبه ثانی هم همان‌طور که در این مرحله آرامش داشت با آرامش انجام بگیرد.
  آنهایی که رأی نیاوردند متوجه باشند که خدمت همه‌اش در مجلس نیست، در بیرون مجلس هم می‌شود خدمت کرد.
  اگر قصد، خدمت باشد همه جا می‌شود. من دعاگوی همه هستم، و از خدای تبارک و تعالی سلامت همه‌تان را و عظمت اسلام و کشور را خواستارم.
  [آقای موسوی اردبیلی:
  ما هم آقا امیدواریم - ان شاء الله - خداوند بزرگترین عیدیانه را به همه مسلمانها - خصوصاً به ایرانی‌ها - عطا فرماید. امروز این نوار از مستطاب عالی با آن قیافه‌تان و صدایتان خیلی طبیعی به نظر می‌رسید و این مهمترین عیدیانه بود که خداوند به همه ما عطا فرموده بود. ان شاء الله این انقلاب به ثمر کامل و به مرحله نهایی برسد و ان شاء الله از برکت حضور شما، خداوند مسلمانها را محروم نسازد.]
  ان شاء الله خداوند به همه توفیق عنایت کند.
 • [آقای هاشمی رفسنجانی:
  مطلب جدیدی که در صحبتهای امروزتان مطرح شده بود «نصر با رعب الهی» مطلب خیلی خوبی بود که ما از آن غفلت کرده بودیم.]
  قبلاً هم من گفته بودم این را، و این مسئله واقعیتی است. این‌طور نبود که آنها نتوانند یک ایرانی را به آتش بکشند. وعده‌اش را شاه هم داده بود که اگر من بروم ایران را به آتش می‌کشم و می‌روم؛ لکن خدا خواست که برود و ایران سر جای خودش و بهتر ان شاء الله باشد.
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>