سخنرانی در جمع پرسنل نیروی دریایی (تلاش برای تحقق حاکمیت اسلام)
 •   سخنرانی
  زمان: صبح 28 اردیبهشت 1360 / 13 رجب 1401
  مکان: تهران، حسینیه جماران
  موضوع: تلاش برای تحقق حاکمیت اسلام
  مناسبت: میلاد امیر المؤمنین علی (ع)
  حضار: افضلی، بهرام (فرمانده نیروی دریایی)، پرسنل نیروی دریایی، ناوگان بندر عباس، مسئولان سیاسی ایدئولوژیک این نیرو، پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اهالی هرمزگان
  بسم الله الرحمن الرحیم
  توجه اولیای خدا به سلامت در دین و نفس
  من این روز مبارک را بر تمام مسلمین، و بر ملت شریف ایران، و به قوای مسلح جمهوری اسلامی، و به عشایر نیرومند همه کشور و آن عشایری که از کهکیلویه و بویراحمد در اینجا حاضرند، و به شما نیروی دریایی، وبه سایر آقایانی که از هرمزگان آمده‌اند واز جزیره‌های ثلاث، تبریک عرض می‌کنم. این روز روزی است که علی بن ابیطالب - سلام الله علیه - که باب وحی و امانتدار وحی بود متولد شد. و این روزی است که قرآن کریم وسنت رسول اکرم به ولادت این مولود بزرگ، مفسر پیدا کرد و پشتوانه وحی وپشتوانه اسلام به وجود این مبارک مولود، قوی شد، که اتمام بعثت، به وجود این مولود بزرگ شد. و باید بگوییم فتح باب وحی و تفسیر وحی و ادامه وحی، به وجود مقدس این سرور [متحقق‌] شد. من این روز را، که هم روز بعثت است و هم روز ولایت است و هم روز نبوّت است و هم روز امامت، به همه آقایان و همه ملت تبریک عرض می‌کنم.
  ما باید دنبال تعلیمات اسلام باشیم. کشور ما که به اسم اسلام و به اسم قرآن کریم و با اسم «الله اکبر» این جمهوری اسلامی را مستقر کرد. باید کوشش ما، هر جا که هستیم و در هر یک از ارگانها که هستیم و در هر جای ایران که هستیم، این باشد که اسلام در آنجا پیاده شود و تحقق پیدا کند. ما اگر چنانچه اسلام را در این کشور متحقق کنیم و نیروهای‌
 • مسلح ما، چه نیروی دریای یا هوایی یا زمینی و چه پاسداران متعهد وچه سایر قشرهای ملت، از نیروهای مسلح گرفته تا سایر قشرهای مردم، متعهد به اسلام باشیم و دنباله وحی ودنباله امام باشیم ودنباله آن بزرگواری که امروز روز اوست باشیم، خوفی از هیچ چیز نداریم. خوف از مرگ برای آن است که کسی مرگ را آخر زندگانی بداند. کسی می‌ترسد که با مرگ به نابودی برسد یا به مراحلی از جزا و عقاب برسد لکن اگر ما با سلامت ایمان از این دنیا برویم، چه در جبهه‌های جنگ، که جبهه شهادت است، وچه در جبهه‌های پشت جنگ، که آن هم جبهه جنگ وشهادت است، اگر ما نایل بشویم به فوز شهادت، باکی از این نداریم که در این دریای پر خروش عالم ما شکست بخوریم، شکست صوری، یا پیروز بشویم، پیروزی صوری. اگر ما در آن مرحله از سیر که داریم، پیروز از کار درآییم، مرگ ما پیروزی است، و حیات ما نیز پیروزی است. کوشش کنید که در آن میدانی که میدان مبارزه بین الله وشیطان است، میدان مبارزه بین نفسانیت انسان وروح است، در آن میدان پیروز بشوید. اگر این پیروزی به دست شما آمد، از هیچ شکستی باک نداشته باشید که آنها شکست نیست. علی - علیه السلام - در وقتی که رسول اکرم، به حسب روایت، فرمود که تو شهید خواهی شد، به فکر این بود که آیا با سلامت دین یا نه. سؤال می‌کند که من هنگام شهادت دینم سالم است. می‌فرماید که بله. (1) آن چیزی که اولیای خدا توجه به او داشتند سلامت در دین و سلامت نفس بود. حضرت علی بن الحسین هم وقتی که پدر بزرگوارش فرمود که شهید خواهیم شد، عرض کرد مگر مابحق نیستیم. فرمود: چرا، ما بحقیم. بعد عرض کرد که ما از چه دیگر بترسیم. ما از موت ترس دیگر نداریم.
  لزوم اجتناب از تخلف در تمام ارگانها
  برادران من، کوشش کنید که در هر جا که هستید، هر شغلی که دارید، هر نظامی که هستید، با هر ایده‌ای که هستید، توجه کنید که این راه اسلام را به آن طوری که خدای‌

 • تبارک وتعالی امر فرموده است طی کنید که با طی کردن این راه شما پیروزید. امروز شما ببینید که مواجه با چه اشخاص و جمعیتها هستید. مواجه با آنها که نفاق دارند وبا نفاق ادعای اسلام می‌کنند، و آن وقت یک حبسیهایی که در جاهایی پیش دمکراتها محبوس بودند بر خلاف همه مقررات انسانی، مقررات اسلامی، با ادعای اینکه مسلمان هستیم، آنها را بمباران می‌کنند و با آن طرز فجیع به شهادت می‌رسانند. (1) اینها دلیل بر این است که شکست خورده‌اند و وازده‌اند در جمعیتهای عالم. چون شکست خورده‌اند، با این دست وپا زدن می‌خواهند یک صورتی برای خودشان درست کنند و آن وقت با آن وضع و با آن وضع جنون آمیز وحیوانی جوانهای عزیز ما را، که گفته می‌شود قریب دویست نفر در آن محبس بودند، به شهادت رساندند، یا بسیاری را زخمی و بسیاری را شهید کردند. این وضعی است که ما مواجه با این‌طور جنایتکاران هستیم. جنایتکارانی که الهام از جنایتکاران بزرگ می‌گیرند و با افراد ملت خودشان این نحو رفتار می‌کنند.
  شما برادران توجه داشته باشید که به راه اسلام بروید، و تخلف نکنید. و در همه جاها که هستید، در پادگانها و در سایر جاها که مجتمع هستید، از تخلفات اسلامی پرهیز کنید. و شما ببینید که آنهایی که با شما مقابل هستند وقتی که شکست می‌خورند، آن طوری که گفته شده است در سنگرهای آنها آلات لهو و لعب و مشروبات پیدا می‌شود. شماها توجه کنید که شمایی که امروز لشکر اسلام هستید، ارتش اسلام هستید، پاسداران اسلام هستید، باید با آنهایی که پاسدار کفرند و نفاق‌اند فرق داشته باشید. شما باید جاهایی که زندگی می‌کنید مسجد شما باشد. معبد شما باشد. شما در عبادت خدا هستید. شما در سنگرها که هستید عبادتگاه شماست سنگرها؛ برای اینکه شما دنبال اسلام هستید و دنبال امام مسلمین، علی بن ابیطالب - سلام الله علیه.

 • من از همه قوای مسلح، چه نیروی دریایی، که بسیاریشان در اینجا تشریف دارند، وچه نیروی هوایی وچه نیروی زمینی، واز پاسداران متعهد، واز عشایر نیرومند، واز جهاد، واز همه نیروهایی که ملی هستند واز ملت جوشیده‌اند، واز همه سازمانها تشکر می‌کنم. خدای تبارک وتعالی پشتیبان همه شما هست. و شما باید با همکاری هم، همفکری هم، با توجه به اینکه نظام به‌طور صحیح ملحوظ بشود و مراتب ملحوظ باشد، با هم به جنگ کفار می‌روید. وان شاء الله پیروزی با شماست. و خداوند شما را پیروز کند. هم در پیروزی با جنگ داخلی که جنگ نفس است، وهم پیروزی در خارج، که قوای کفر است وقوای نفاق. از خدای تبارک و تعالی سلامت وسعادت همه راخواستارم.
  والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>