پیام تشکر به رئیس جمهور بلغارستان (تسلیت فاجعه هفتم تیر)
 •   پیام
  زمان: 18 تیر 1360 / 7 رمضان 1401
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: پیروزیهای لشکر اسلام در جبهه نوسود در نبرد با نیروهای متجاوز عراق
  مخاطب: فلاحی، ولی الله (جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  تیمسار ولی فلاحی جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران.
  قاتِلُوهُمْ یُعَذِّبِهُمُ اللهُ بِایْدیکُمْ وَیُخْزِهِمْ وَیَنْصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَیَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤمِنین. (1)
  آزاد شدن شهر «نوسود» پس از تصرف ارتفاعات مشرف بر آن به وسیله رزمندگان متعهد و مؤمن و شجاع ارتش و سپاه پاسداران و ژاندارمری و دیگر رزمندگان عزیز خودی، پیروزی چشمگیری است که تقدیر و تشکر ملت مبارز ایران را برانگیخت.
  مراتب تقدیر و تشکر اینجانب را نسبت به تمام مجاهدین اسلام در جبهه‌های جنگ تحمیلی و دفاع از اسلام و میهن عزیز خصوصاً فاتحان نوسود ابلاغ نمایید.
  این پیروزی و دیگر پیروزیهای آینده و گذشته با تمام ساز و برگ بسیاری که از جانب ابرقدرتها و دارودسته آنان در اختیار دشمن گذاشته شده است پیروزی ایمان و اسلام است بر جناح کفر و پیروزی ارزشهای انسانی است بر طاغوت.
  همان سان که در صدر اسلام جناح مؤمنین با ساز و برگ اندک و ایمان و تعهد بسیار بر جناحهای کفر مجهز به همه نوع ساز و برگ فراوان روز و قدرتهای شیطانی پیروز گردیدند.
  باید انسجام و انضباط رزمندگان اسلام به حد اعلا باشد و از اختلاف سلیقه‌ها که موجب تزلزل می‌شود اجتناب شود که دست خدای بزرگ با جماعت و انسجام است.

 • شما برادران رزمنده در جبهه‌ها پیروزی می‌آفرینید و برادران عزیز پشت جبهه و ملت شجاع در سراسر کشور، منافقان و دیگر منحرفان راستگرا و چپگرا را گروه گروه بازیافته و به قوای انتظامی و سپاه پاسداران معرفی می‌نمایند و آنان را به دادگاه‌های انقلاب تحویل می‌دهند.
  اینجانب مراتب تقدیر و تشکر خود را تقدیم ملت متعهد و شجاع می‌نمایم و امید آن دارم که با این شیوه الهی این تفاله‌های امریکایی (1) هرچه زودتر به سزای اعمال خود برسند و ملت مسلمان ایران از شرّ آنان آسوده شوند.
  اینجانب از دادگاه‌های انقلاب می‌خواهم که با مراعات جانب عدل اسلامی با قاطعیت انقلابی با این مفسدان و تباه کنندگان حرث و نسل رفتار و احکا م قرآن مجید را درباره آنان اجرا نمایند، و به یاوه گویی همان کسانی که به حدود اسلامی پایبند نیستند گوش فرا ندهند که اجرای حدود و قصاص و تعزیر اسلامی بیمه کننده حیات و نظام کشور است و سستی و سهل انگاری در این امر ترحم بر پلنگ تیز دندان است ..
  ضمناً همان سان که ملت متعهد علاقه مند به جمهوری اسلامی مکلف هستند که گروهها یا اشخاص منحرف توطئه‌گر را شناسایی نموده و به مقامات رسمی معرفی نمایند و در صورت لزوم با پاسداران و شهربانی کمک نمایند، قوای مسلح در سراسر کشور موظف هستند که اگر در بین آنان اشخاص منحرفی هستند به فرماندهان معرفی نمایند، و فرماندهان موظف هستند آنها را به دادگاه تسلیم نمایند تا رسیدگی شده و تصفیه و مجازات شوند؛ و این مطلب اخطاری است به تمام فرماندهان، و متخلف مورد مؤاخذه قرار خواهد گرفت. و اخیراً لازم به تذکر است که چون صدام شکست خود را نزدیک می‌بیند دست به حیله‌ای عامیانه زده است و بعضی از طرفداران او نیز همان را تعقیب نموده‌اند؛ می‌گوید ماه مبارک رمضان ماه عبادت است و جنگ در آن حرام است و لازم‌

 • است آتش بس اعلام شود.
  او و دوستان امریکایی‌اش نمی‌دانند که ماه مبارک رمضان «شهر حرام» (1) نیست. صدام در یکی از ماه‌های حرام علیه ما به جنگ برخاست (2) و کسی از طرفدارانش به او اعتراض نکرد. امروز ما در حال دفاع هستیم و دفاع از کشور یکی از عبادات بزرگ است.
  ملت ایران می‌داند که نیروهای مسلح ما در حال بزرگترین عبادات هستند. نیروهای مسلح ما باید بدانند که پیغمبر اکرم در ماه مبارک رمضان علیه کفار جنگید.
  از خداوند متعال پیروزی اسلام را بر کفر و نفاق خواستارم. والسلام علی عبادالله الصالحین.
  18 تیر 1360 / 7 رمضان 1401
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>