پیام به ملت ایران در سالگرد آغاز جنگ تحمیلی (جنایات صدام و امریکا در ایران)
 •   پیام
  زمان: 31 شهریور 1361 / 4 ذی الحجه 1402
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: جنایات صدام و امریکا در ایران - محکوم کردن کنفرانس «فاس»
  مناسبت: دومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی (هفته دفاع مقدس)
  مخاطب: ملت ایران
  بسم الله الرحمن الرحیم
  دو سال از هجوم امریکای جهانخوار توسط جیره خوار خود، صدام عفلقی به کشور اسلامی ایران و در واقع به اسلام گذشت. و با سپاس به درگاه خداوند متعال هرچه از این جنگ ناخواسته تحمیلی می‌گذرد، قدرت اسلام و جمهوری اسلامی و قوای نظامی و انتظامی ایران و پایداری ملت متعهد آشکارتر و افزونتر می‌گردد، و رسوایی جهانخواران و وابستگان و پیوستگان به آنان بیشتر و واضحتر می‌شود، و مشت خرابکاران و منافقان و منحرفان بازتر می‌گردد. و بحمدالله تعالی و با عنایات خاصه الهی و توجه حضرت بقیة الله - ارواحنا لمقدمه الفداء - امسال کشور و ملت ایران با سالهای گذشته فرقهای چشمگیری داشته است.
  سالهای قبل، ارتش فریب خورده صدام در کشور عزیز ما به جنایات خود ادامه می‌داد، و صدام تکریتی و اربابانش امید داشتند که بتوانند در داخل کشور به خرابکاری و جنایت ادامه دهند. و خیال سرداری قادسیه را در سر داشتند و جدایی مناطق نفت خیز را در مغزهای پوک خود می‌پختند؛ ولی در این سال پر برکت می‌بینید و می‌بینیم که کاخهای امیدشان فرو ریخته، و قوای مسلح شجاع و مؤمن ایران آنان را با رسوایی هرچه تمامتر از کشور خویش رانده‌اند. و اکنون چون دزدان در بلندیهای ایران پناهگاه ساخته و در آنها خزیده‌اند و قدرت مقابله را از دست داده‌اند، و از داخل کشور عراق با توپهای دوربرد و موشکها مناطق مسکونی عرب نشین را می‌کوبند و مردم شهرهای مقاوم مرزی‌
 • را به شهادت می‌رسانند. و بلندپروازیهای سردار قادسیه بدل شده است به دریوزگی از این دولت و آن دولت و به مشتی دروغ که خود را به آن دلخوش و روی خود را با سیلی سرخ کرده است، و به خیال خود ارتش خویش را فریب می‌دهد، و انتقام شکست مفتضحانه خود را از ملت مظلوم عراق و فرماندهان ارتش خود می‌گیرد. و مضحکتر از همه اینکه، جزیره خارک را منطقه نظامی اعلام می‌کند. و پشتیبانان شکست خورده او دامن به این دروغ زده‌اند که شاید این حیله موجب شود کشتیهای نفتکش به جزیره خارک نیایند و ایران را وادار به صلح نمایند؛ که این حیله شیطانی نیز خنثی و نقش بر آب شد. چرا که رزمندگان ایران شجاعانه از خاک و بندرهای ایران دفاع می‌نمایند و دولت با اعلام بیمه کشتیهای نفتکش، این نقشه را باطل کرد. و امروز قدرت نیروهای مسلح ایران از ارتش و سپاه و بسیج و قوای انتظامی و عشایری و مردمی آنچنان است که می‌تواند با راحتی شهرهای عراق را در هم کوبد؛ لکن پیروی از احکام اسلام عزیز آنان را از تجاوز به حریم شهرهای مسکونی باز داشته است. و اگر خدای ناکرده فرماندهان و پرسنل قوای مسلح ما چون صدام و قوای تابع او بودند که به اسلام و احکام نورانی آن اعتنایی نداشتند، و از ارزشهای انسانی بی‌بهره بودند، شهرهای عراق چون شهرهای خوزستان و امثال آن در هم کوبیده می‌شد.
  در سال گذشته توطئه گران مطبوعات و بازیگران رسانه‌های گروهی وابسته به امریکا و صهیونیسم با کمال وقاحت ایران را متهم می‌کردند که از اسرائیل اسلحه وارد می‌کند و طرفدار اسرائیل جنایتکار است. اکنون در کنفرانس فاس، فاش و روشن شد که طرفدار اسرائیل، صدام جنایتکار و اکثر دولتهای منطقه می‌باشند. طرفداری از جنایتکاری که با کمال جسارت پس از آنهمه تبهکاریهایش و خدمتگزاریهای دویله‌های (1) منطقه، آنان را به باد مسخره گرفته است و آنان را آنچنان تحقیر نموده که جز خود آنان هر انسانی را خجلت زده می‌کند. و خجالت نه از برای سران این دولتها، بلکه برای انتسابشان به اسلام،

 • و از آن جهت که متأسفانه امور مسلمانان به دست اینان است. پیامد آن خدمتگزاریها به این جنایتکار، قتل عام بیگناهان بیروت؛ جنایتی که عمق آن را ما نمی‌دانیم. حجم جنایت به قدری بوده است که به حسب گزارش خبرگزاریها خشم جهانیان را برافروخته است. حتی جنایتکاران جهان، چون «ریگان» و «حسنی مبارک» را به صورت ظاهر وادار به محکوم نمودن آن نموده است. حجم جنایت به گونه‌ای بوده است که حتی خبرگزاریها و روزنامه‌های طرفدار اسرائیل آن را محکوم، و بزرگترین جنایت پس از جنگ جهانی دوم دانسته‌اند. و به گونه‌ای بوده است که حتی خود جنایتکاران نمونه جهان چون اسرائیل و فالانژها و دیگر همدستانشان هر یک به دیگری نسبت می‌دهد. و بزرگترین مصیبت برای مسلمانان آن است که از سران دولتهای منطقه نفس بر نمی‌آید. و از آن فجیعتر و ننگ آورتر طرفداری بی‌قید و شرط بعض حکام منطقه است. و باز هم در حجاز از جنایت اسرائیل و پدربزرگ او امریکا نمی‌شود اسم برد.
  و ما با سپاس به درگاه پروردگار عالمیان، باز هم مددهای غیبی را از اسلام و جمهوری اسلامی دریافت می‌کنیم. و خداوند کید آنان را که دولت ایران را طرفدار اسرائیل معرفی می‌کردند به خود آنان برگرداند، و آنان را نزد ملتها رسوا کرد. و صدام عفلقی که برای روبه رویی با اسرائیل بهانه می‌تراشید، و می‌خواست با آن بهانه‌ها خود را از دست مدافعان سلحشور ایران نجات دهد، در کنفرانس فاس به حمایت و شناسایی اسرائیل و بیمه و امنیت آن گریبان پاره کرد و وَمَکَرُوا وَ مَکَرَالله وَ اللهُ خَیْرُ الْماکِرینَ. (1)
  اکنون که بزرگداشت «هفته جنگ تحمیلی» فرا رسیده است و بحمدالله تعالی قوای مسلح و غیور ایران با سرافرازی تمام و غرورآفرینی برای اسلام و ملت بزرگ، مراحل آخر پیروزی را طی می‌کند، لازم است ملت شریف ایران عموماً و خصوصاً دولتمردان و گویندگان و نویسندگان و شاعران و هنرمندان از این قشرهای فداکار هر یک به سهم خود قدردانی نمایند و مراحل مختلف پیروزی این حماسه آفرینان را با گفتار و نوشتار و کردار

 • خود در معرض نمایش گذارند، و در محافل «هفته جنگ» فواید و نتایج و پیامدهای آن را برشمارند، و روح شجاع این رزمندگان بزرگ را هرچه بیشتر تقویت کنند. ملت شجاع و متعهد، این هفته لازم است حضور خود را در صحنه جنگ اثبات نمایند، و مشت محکمی به دهان یاوه سرایان بکوبند. امروز ابرقدرتها، ملت حاضر در صحنه ما را متهم می‌کنند که از جمهوری اسلامی روبرگردانده، و از جنگ که حقیقتاً دفاع از اسلام است خسته شده‌اند. آنان ملت ایران را نشناخته‌اند و ناچار به دروغ پردازی پرداخته‌اند، و با اتهامات گوناگون به قوای مسلح و ملت ایران، تصمیم دارند به هر صورتی که هست بار دیگر جنایات خود را در ایران تکرار نمایند، ولی ملت رشید و مقاوم ایران در مقابل آنان ایستاده‌اند و هرگز به آنان چنین اجازه‌ای را نخواهند داد. آنان می‌خواهند با جمهوری اسلامی مخالفت کنند، چرا که این مخالفتها مردم عزیز ما را مصمم‌تر خواهد نمود تا برای مبارزه‌ای طولانیتر دست در دست یکدیگر نهند و از ایران و اسلام عزیز و استقلال و شرف خویش دفاع نمایند.
  لهذا ملت شریف در سراسر ایران، از روحانی و دانشگاهی و بازاریان و جوانان عزیز محصل تا رزمندگان فداکار و سایر قشرهای معظم، در این «هفته جنگ» به شکرانه پیروزی اسلام پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی و قوای مسلح، فداکاران در راه هدف که اسلام و ایران است به ثبوت برسانند. و نیز یاد شهدای فداکار را که جمهوری اسلامی و پیروزیها، رهین جان نثاری آنهاست، زنده نگه دارند. و از معلولین عزیز و آسیب دیدگان و آوارگان مقاوم در راه استقرار حکومت الله تفقد و قدرشناسی نمایند. و از بازماندگان شهدا دلجویی و به آنان دلداری دهند.
  گرچه زبانها و قلمها در توصیف جوانان و نوجوانان، پیران و سالخوردگان عزیزی که خون پاک خود و سلامت خویشتن را فدا کردند تا اسلام، زنده و کشور، پاینده بماند، و از شرّ دشمنان خونخوار آزاد شود، عاجزند. و نیز عاجزند که به پدران و مادران دلیری که چنین فرزندانی را تربیت کردند و به اسلام تقدیم نمودند دلداری دهند، و از خواهران و برادرانی که در جوار آنان بودند دلجویی نمایند. اینان مشمول عنایات و رحمتهای‌
 • بی پایان خداوند، در جوار اولیای عظیم الشأن، با سعادت در دنیا و آخرت قرینند، خدایشان رحمت و برکت دهد.
  درود بی‌پایان به روح پاک شهیدان راه حق، و سلام فراوان بر آسیب دیدگان و آوارگان در جبهه‌های دفاع از اسلام و ایران اسلامی، و درود و سلام بر بازماندگان شهدا و خانواده‌های آسیب دیدگان، و سلام خداوند و انبیا و اولیای او بر بقیة الله - ارواحنا لمقدمه الفداء. (1)
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>