پیام به انحمن های اسلامی دانشجویان اروپا (نوید آینده)
 •   پیام
  زمان: 1346 هجری شمسی / 1387 هجری قمری
  مکان: نجف
  موضوع: نوید آتیه درخشان برای ملل مظلوم
  مناسبت: برگزاری دهمین جلسه سالانه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا
  مخاطب: اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا
  مرقوم آقایان محترم - ایّدهم الله تعالی - از گزارش دهمین جلسه سالانه اتحادیه و رونوشت مکتوب به طلاب محترم دینیه - ایّدهم الله تعالی - واصل و موجب مزید تقدیر و امید گردید.
  اینجانب در این لحظات آخر عمر و دست به گریبان بودن با مشقتها و بلیات فراوان همه جانبه، و نگرانیهای جانفرسا از اخبار ناگوار ایران و روز افزون بودن رنجها و بلیات وارده بر ملت نجیب مسلمان، و برادران دانشجوی قدیم و جدید، و وضع رقتبار عمومی و فقدان وسایل اولیه زندگی در بسیاری از نقاط، و طغیان فساد و بی‌فرهنگی در دستگاه جبار و اشاعه فحشا و بی‌عفتی - خصوصاً در مرکز کشور - و عقب افتادگی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی با لافهای پوچ فریبکار، و مهار نکردن منحرفان و استعمارطلبان مراکز علم و مساجد و محافل مسلمین و مراسم حج بیت الله الحرام و سست کردن عقاید اسلامی به واسطه سپاه‌های معلوم الحال (1) و صرف بیت المال بر ضد مصالح اسلام و ملت، و تاراج درآمدها و ذخایر ملی، و از همه بالاتر سلطه بی‌چون و چرای دوَل استعمارگر راست و چپ و عمال خبیث صهیونیستی آنها بر جان و مال ملت، و ناامنی عمومی ناشی‌

 • از سازمان به اصطلاح امنیت، و حبسها و تبعیدها و اعدامهای بدون مجوز و غیر قانونی جابرانه و شکنجه‌ها و تعذیبهای وحشیانه غیر انسانی و دیگر مصیبتها، از اینکه احساس می‌کنم طبقات جوانان غیور دانشجوی قدیم و جدید داخل کشور و خارج و روشن ضمیران سایر طبقات ملت شریف مسلمان - ایّدهم الله تعالی - از خواب گران چند صد ساله که به نغمه‌های خواب آور عمال خبیث استعمار بر ملتها غلبه کرده بود، بیدار شده‌اند و در فکر چاره هستند، و از پیوستگی دانشجویان مدارس قدیم و دانشگاهها و همکاری آنها و سایر طبقات بیدار در این نهضت مقدس اسلامی که به خواست خداوند متعال منتهی به قطع ایادی اجانب و استعمارگران و هدم بنیان استعمارخواهان و غربزدگان خواهد شد، احساس مسرت و سربلندی می‌کنم.
  این پیوستگی، قدم اول است که به رغم اجانب و نوکرهای چشم و زبان بسته آنها، در راه آزادی ملتهای زیر دست برداشته شده، و اساس و زیر بنای شکست نهایی چپاولگران و عمال خبیث کسانی است که با تبلیغات مسموعه، سالیان دراز شما برادران و فرزندان ملت را مانند دشمنان به جان هم افکنده و هر کدام از دیگری بیزاری می‌جستند و در این میان دشمنان ستمگر ملتهای ضعیف، بر مرکب آمال به تاخت و تاز و بندکشیدن ملل اسلامی و مکیدن خون آنها با کمال امنیت و آرامش خاطر اشتغال داشتند.
  اکنون که می‌بینم شما فرزندان عزیز، شاهراه اساس را یافته و بر پایه وحدت اسلامی به هم پیوسته اید، و نور تابناک قرآن مجید - دستور آزادی ملل ضعیف و راهنمای چگونگی نهضت مردان تاریخ و پیمبران پاک در هر عصری بر ضد ستمگران و استثمار و استعمارپیشگان - بر قلبهای شما پرتو افکنده است، به خود نوید می‌دهم که به خواست خدای بزرگ آتیه درخشان نزدیکی در انتظار ملل مظلوم است.
  بر شما جوانان روشنفکر است که از پای ننشینید تا خواب رفته‌ها را از این خواب مرگبار برانگیزانید؛ و با فاش کردن خیانتها و جنایتهای استعمارگران و پیروان بی‌فرهنگ آنها غفلت زده‌ها را آگاه نمایید، و از اختلاف کلمه و تفرقه و هواهای نفسانی که رأس همه فسادهاست احتراز کنید، و به خداوند تبارک و تعالی روی نیاز آورید که شما را در
 • این راه هدایت فرماید، و با جنود فوق طبیعت کمک کند؛ انّهُ وَلِیٌّ قَدیرٌ. قالَ الله تَعالی‌ و تَقَدَّسَ: وَالَّذینَ جاهَدوُا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ انَّ اللهَ لَمَعَ الْمُحْسِنینَ. (1).
  از خداوند متعال قطع ایادی اجانب و عمال آنها و توفیق و تأیید کسانی که در راه اهداف عالیه قرآن کریم و اسلام عزیز همت گماشته و مردانه قیام کرده‌اند خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>