نامه به آقای سید احمد خمینی (دستور پرداخت شهریه به چند نفر)
 •   نامه
  زمان: 17 آذر 1349 / 8 شوال 1390
  مکان: نجف
  موضوع: خانوادگی - دستور پرداخت شهریه به چند نفر
  مخاطب: خمینی، سید احمد
  بسمه تعالی
  8 شوال 90
  احمد عزیزم، نمی‌دانم اخیراً از شما کاغذی رسیده است که این مکتوب جواب آن باشد یا آنکه نرسیده است و مکتوب ابتدایی است؛ در هر صورت سلامت و سعادت شما را از خداوند تعالی خواستار است. اینجانب بحمد الله سلامت هستم؛ لکن خیلی خسته شده‌ام و راه مفری هم نیست.
  مطلبی که لازم است تذکر دهم و منتظرم جواب بدهید آن است که آقای آقا سید احمد کلانتر که گرفتار است لازم است به خانواده‌اش رسیدگی شود. شما اولاً تحقیق کنید که منزل پدر زنش کجا است؟ پس از آن از ایشان تحقیق کنید که اهل منزل ایشان کجا هستند؟ در صورتی که در تهران هستند لازم است همه ماهه ماهی سیصد تومان به ایشان برسد. شما یا خودتان آن وجه را بگیرید و با یک وسیله مطمئنی برسانید یا به آقای تهرانی (1) بگویید به یک وسیله مطمئنی -بدون آنکه کسی مطلع شود- این وجه را ماهیانه به ایشان برسانید.
  دیگر آنکه خانم (2) اصرار دارند که به مشهدی رضا (3) پنجاه تومان اضافه داده شود؛ نمی‌شود فرمایش خانم را اطاعت نکرد. شما انجام امر ایشان را بدهید. از حالات خودتان‌

 • اینجانب را مطلع کنید. خدمت خانواده محترمه سلام برسانید. سلامت همه را خواهانم. به همشیره‌ها سلام برسانید. ان شاء الله همه سالم و سعید باشند.
  پدرت
  بنا دارم به آقای لواسانی (1) بنویسم که یک یخچال برای شما به عنوان مبارکباد بخرند، و یکی هم برای آقای آقا رضا، آقازاده خودشان به همین عنوان. اگر شما هم به ایشان تذکر دهید مانع ندارد. خودم هم هر وقت کاغذ نوشتم تذکر می‌دهم.

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>