نامه به رئیس دیوان عالی کشور (رسیدگی سریع به پرونده های بلاتکلیف)
 •   نامه
  زمان: 10 تیر 1366 / 4 ذی القعده 1407
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: رسیدگی سریع به پرونده‌های بلاتکلیف، خارج از تشریفات قانونی
  مخاطب: موسوی اردبیلی، سید عبدالکریم (رئیس دیوانعالی کشور)
  [محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی - اطال الله بقائه
  بعد از عرض سلام، پرونده‌های زیادی در دادگاهها و دادسراهای انقلاب از اول انقلاب تا به امروز به عنوان بلاتکلیف یا توقیفی موجود است و نیز پرونده‌هایی هست که در سالهای 58 تا 61 یا 62 حکم داده شده است، ولی دقت کافی نشده و صاحبان اموال تقاضای تجدید نظر دارند.
  و همچنین پرونده‌های پیچیده‌ای در محاکم و دادسراهای دادگستری مطرح است که از نظر رسیدگی به بن بست رسیده است، به جهت نبودن قاضی یا به علت دیگر.
  و همچنین اموال بلاتکلیف و توقیفی که در بعضی از ارگانها و نهادها هست و تاکنون تعیین تکلیف نشده است.
  رسیدگی به همه آنها از طریق معمول با مراعات تشریفات قانونی شاید چندین ده سال طول می‌کشد و حقوق و اموال اشخاص یا بیت المال تضییع می‌شود.
  مستدعی است اجازه بفرمایید طبق موازین شرع بدون رعایت تشریفات معمول قانون بسرعت به این پرونده‌ها رسیدگی شود و پرونده‌ها مختومه گردد. اطال الله عمرکم الشریف.
  7/4/66
  - عبدالکریم موسوی‌]
  بسمه تعالی
  برای حفظ بیت المال و حقوق و اموال مسلمانان و جلوگیری از تضییع و اتلاف به شما اجازه داده می‌شود موارد ذکر شده را با مباشرت خودتان یا با تعیین اشخاص قاطع و
 • مورد اطمینان و اعتماد هرچه سریعتر با حفظ موازین شرعی و بدون تشریفات دست و پاگیر قانونی رسیدگی نمایید تا پرونده‌ها مختومه گردد، و دشواریهای مردم ان شاء الله تعالی حل گردد.
  از خداوند متعال توفیق شما را در حل مشکلات مردم خواستارم.
  به تاریخ دهم تیرماه 1366
  روح الله الموسوی الخمینی‌