نامه به مسئولان صندوقهای قرض الحسنه (توسعه و ترویج سنت قرض الحسنه)
 •   نامه
  زمان: 15 مهر 1366 / 13 صفر 1408
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: لزوم توسعه و ترویج سنت قرض الحسنه
  مخاطب: امانی، سعید - لبانی، محسن - رخ صفت، سیداصغر - حاجی حیدری، ابوالفضل - شفیق، حبیب الله - عسکراولادی، حبیب الله (مسئولان صندوقهای قرض الحسنه)
  [بسم الله الرحمن الرحیم. محضر مبارک زعیم عالیقدر و بنیانگذار جمهوری اسلامی، نایب الامام، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی - با اهدای تحیت و سلام و نهایت احترام، خاطر مبارک مستحضر است که صندوقهای قرض الحسنه کشور از سال 1345 شروع به فعالیت نموده، و در ابعاد مختلف به امداد محرومین و مستضعفین و نیز مبارزان با طاغوت و کمک به خانواده‌های آنها تا پیروزی انقلاب، و پس از پیروزی با شتاب بیشتر در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی نسبت به امور کشاورزی، دامداری، صنعت، مسکن، ازدواج، جبهه و جنگ، سیلزدگان، آسیب دیدگان زلزله، بمبارانها، گرفتاران، محتاجان و محرومین، گرهگشایی می‌نماید. و منشأ خدمات فراوانی بوده و می‌باشد. به نظر مقلدین آن حضرت ادامه و استمرار این خدمات نیاز به عنایت خاصه و حمایت حضرتعالی دارد.
  سعید امانی، رئیس هیأت مدیره صندوق قرض الحسنه رفاه بازار.
  محسن لبانی، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه کوثر.
  سیداصغر رخ صفت، مدیر عامل سازمان اقتصاد اسلامی.
  ابوالفضل حاجی حیدری، هیأت مدیره صندوقهای امداد امام و تعاون صنفی.
  حبیب الله شفیق، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد امام.
  حبیب الله عسکراولادی، مدیریت صندوقهای تعاون صنفی و امداد]
 • بسمه تعالی
  با تشکر از زحمات آقایان محترم، باید سعی کرد که این سنّت حسنه در بین مسلمانان جایگاه اصلی خود را پیدا کند؛ و تمام تلاش را نمود تا «قرض الحسنه» به عنوان یکی از ستونهای اقتصاد اسلامی، حتی در خانواده‌ها، به صورت کامل جریان یابد.
  امیدوارم نظام جمهوری اسلامی و تمامی صندوقها، تعاونیها و سازمانها، و مؤسساتی که در این امر مبارک زحمت می‌کشند، موفقیت بیشتری کسب نمایند. من به تمام مسئولین و آنهایی که به اسلام خدمت می‌کنند دعا می‌نمایم.
  15 مهر 66
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>