پیام به دانشجویان ایرانی مقیم هند (لزوم پرهیز از تفرقه)
 •   پیام
  زمان: 15 بهمن 1356 / 25 صفر 1398 (1)
  مکان: نجف
  موضوع: لزوم پرهیز از تفرقه، نوید پیروزی
  مناسبت: تظاهرات دانشجویی در هند
  مخاطب: دانشجویان ایرانی مقیم هند
  بسم الله الرحمن الرحیم
  25 صفر المظفر 98
  انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی هند - ایّدهم الله تعالی
  مرقوم شریف آقایان در وقتی واصل شد که جنایات رژیم منحط پهلوی سلب آسایش نموده و فرصت رسیدگی به امور را نمی‌داد، و لهذا تأخیر در جواب شد. باید جوانان غیور اسلامی ما بدانند که تا دست اتحاد به هم ندهند و هدف خود را اسلام که تنها مکتب نجات بخش بشر است و یگانه کفیل آزادی و استقلال ملتهای مستضعف است، قرار ندهند، امید پیروزی را نباید داشته باشند. امروز که به خواست خدای قادر، ملت ما با همه طبقات و ابعادش آگاهانه و مردانه بپا خاسته و مجال را بر شاه و دار و دسته اراذلش چنان تنگ کرده‌اند که حتی از سایه خود وحشت دارند، و همین وحشتزدگی موجب حرکات وحشیانه و جنون آمیز شده که به قتل عام 19 دی (29 محرّم 98) پناه برده تا از ناراحتیهای روزافزون و دلهره‌های پیاپی بکاهند و با خون آشامی ضحاک وار آسایش موقتی به دست آورند، لازم است شما جوانان دانشگاه‌های قدیم و جدید به هم پیوسته و با سایر طبقات ملت پیوند اخوت اسلامی برقرار کنید. وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمیعاً وَلا تَفَرَّقُوا؛ (2) این است دستور محکم نجات بخش قرآن کریم که باید نصب عین خود قرار

 • دهیم و از تفرقه و تشتت، که جز شکست در مقابل طاغوت نتیجه‌ای ندارد، پرهیز نموده از خداوند تعالی نجات ملت را بخواهیم. من امید آن دارم که به فضل خداوند متعال بزودی دست این جنایتکاران قطع و آزادی و استقلال کشور تأمین شود.
  خبر تظاهرات مردانه دانشجویان عزیز ایران در هند در مقابل شاه - این عنصر جنایتکار که با لاف و گزافْ همه ملت را پشتیبان خود معرفی می‌کند - رسید. با آنکه در داخل و خارج همه جا با موج تنفر و انزجار عمومی رو به روست و تظاهرات اخیر سرتاسر کشور چنان او را دیوانه کرد که به قتل رجال علمِ حوزه علمیه و مردم غیور محترم قم دست زد تا ناراحتی روحی خود را جبران کند. لکن مقاومت مردانه ملت معظم او را بیش از پیش رسوا نمود. اکنون می‌خواهد این شکست مفتضحانه را با جار و جنجال مشتی سازمانی (1) که در شهرستانها راه انداخته عربده «جاوید شاه» سر می‌دهند، سرپوش نهد که جز رسوایی سودی نخواهد برد.
  من امید پیروزی دارم و به شما وعده می‌دهم. با توکل به خدای تعالی، پیوستن شما به اتحادیه دانشجویان اروپا بجاست. باید تمام اقشار به هم بستگی داشته و با یک صدا، آزادی و استقلال خود را به دست آورند. والسلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>