سخنرانی در جمع بانوان قم (بانوان و انقلاب - خنثی کردن خیانت نفاق افکنان)
 •   سخنرانی
  زمان: عصر 5 اردیبهشت 1358 / 27 جمادی الاول 1399
  مکان: قم
  موضوع: بانوان و انقلاب اسلامی، خنثی کردن خیانت نفاق افکنان
  حضار: بانوان محله چهارمردان قم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  بانوان، پیشتازان نهضت
  نام بزرگ ملت ایران در عالم به رشد سیاسی ثبت شد. نام بزرگ قم در بین ملت ایران به رشد سیاسی و فعالیت و جانفشانی در تاریخ ثبت شد. نام بزرگ «چهارمردان» (1) در فداکاری و جان نثاری در تاریخ عالم ثبت شد. نام بزرگ بانوان ایران ثبت شد. نام بزرگ بانوان قم ثبت شد. نام بزرگ بانوان «چهارمردان» ثبت شد. بانوان قم و بانوان «چهارمردان»، پیشرو این نهضت اسلامی بودند؛ رشد سیاسی خودشان را اثبات کردند؛ نهضت را راهنمایی کردند. شما رهبران نهضت هستید. بانوان، رهبر نهضت ما هستند، ما دنباله آنها هستیم. من شما را به رهبری قبول دارم و خدمتگزار شمایم. خداوند شما را برای اسلام حفظ کند.
  نیاز اسلام به زنان و مردان فداکار
  اسلام احتیاج به مردان و بانوان فداکار دارد. امروز احتیاج بیشتر است. امروز از قبل از پیروزی و رسیدن به اوج نهضت، احتیاج به ملت ایران، احتیاج به وحدت کلمه، احتیاج به بانوان معظم، احتیاج به «چهارمردان» بیشتر است. امروز است که دستهای جنایتکار و خیانتکار، آنهایی که منافع خودشان را در خطر می‌بینند، دستهای آنها در کار است که نگذارند این نهضت شکوفایی پیدا کند. امروز است که باید این خیانتها را و این دستهای خائن را قطع کرد. امروز است که آنهایی که تفرقه افکنی می‌کنند و می‌خواهند با بهانه‌ها

 • بین صفوف مسلمین جدایی بیندازند، دست آنها را باید قطع کرد. بانوان معظم ما باید قطع کنند دست خائنین را؛ مردان نیرومند ما باید قطع کنند دست خائنین را؛ روحانیین - در هر جا که هستند - با هوشیاری باید دست این خائنین را قطع کنند و حیله آنها را خنثی کنند.
  خطر تکرار توطئه مشروطه
  آنهایی که به فرصت طلبی امروز در میدان آمد [ه ا] ند، آنهایی که با این نهضت موافقت نداشتند، آنهایی که مسیرشان برخلاف این نهضت بود، برای فرصت طلبی به میدان آمده‌اند. احزابی که اسمی از آنها نبود، گروه‌هایی که اسمی از آنها در این نهضت نبود، امروز پیشقدم می‌خواهند بشوند. باید شما خانمها، شما برادران، شما خواهران، بیدار باشید! باید ملت ایران بیدار باشد! نگذارید خون شهدای ما هدر برود. نگذارید خون جوانان ما پایمال شود، پایمال اغراض شخصیه؛ اغراض شخصیه را به دور بریزید. دستهای خیانتکار، گروه‌های مختلف درست نکند. گروه‌های مختلف اسباب تفرقه می‌شود؛ رشد سیاسی نیست. در صدر مشروطیت هم با ایجاد گروه‌های مختلف نگذاشتند که مشروطه به ثمر خودش برسد. آن را برخلاف مسیر خودش راندند. امروز هم همان شیاطین، همانها که مخالف با این نهضت بودند، می‌خواهند نگذارند.
  تفاوت آزادی با توطئه
  مردم ایران! بیدار باشید، مسلمین! بیدار باشید، اگر خدای نخواسته خللی واقع بشود در این صف فشرده مسلمین، در این صف فشرده ملت ایران، خطر در پیش است. تفرقه افکنها را از بین خودتان بیرون کنید. ما نخواهیم گذاشت که این تفرقه افکنها رشد کنند، آنها را در نطفه خفه می‌کنیم. آزادی غیر از توطئه است. آزادی، آزادی بیان است؛ هرچه می‌خواهند بگویند، توطئه نکنند، آدمکشی نکنند. این آدمکشها و توطئه گرها را دفن خواهیم کرد.
  برادران من! بیدار باشید، هوشیار باشید، شیاطین در مخفیگاهها توطئه می‌کنند. باید ما با هم - یکصدا با هم - به پیش برویم و این نهضت را و این جمهوری اسلامی را به ثمر
 • برسانیم. خداوند به همه شما خواهران و برادران عزت، توفیق، عافیت، سعادت عنایت فرماید.
  من از همه، خصوصاً از این بانوان محترم که همیشه جانفشانی کردند و نهضت ما را به ثمر رساندند و می‌رسانند، تشکر می‌کنم. خداوند همه شما را عزت، و اسلام را عظمت عنایت فرماید.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته‌