پیام به ملت ایران و اهالی کردستان (وظایف ارتش و وضع کردستان)
 •   پیام
  زمان: 31 مرداد 1358 / 28 رمضان 1399
  مکان: قم
  موضوع: وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی - دعوت از مردم کردستان برای همکاری با جمهوری اسلامی، و هشدار به ضد انقلاب
  مخاطب: ملت ایران و اهالی کردستان
  بسم الله المنتقم.
  از مقام رهبری انقلاب و فرماندهی کل قوا اخطار می‌کنم:
  1- اینجانب پشتیبانی خود را از قوای انتظامی، ارتش، ژاندارمری، شهربانی و پاسداران انقلاب اعلام می‌کنم؛ و اجازه نمی‌دهم قلم یا قدمی در تضعیف آنان به کار رود. متخلفین مجرم؛ و در صورت احساس توطئه در دادگاه‌های انقلابی محاکمه انقلابی می‌شوند. و از این تاریخ هیچ کس و هیچ مقامی حق تضعیف آنان را ندارد.
  2- افراد قوای انتظامی فوق باید اطاعت از مافوق و حفظ سلسله مراتب را بکنند و در صورت تخلفْ مجرم شناخته می‌شوند و با احساس توطئه، دستور محاکمه در دادگاه‌های صحرایی را می‌دهم.
  3- اعتصابات قوای انتظامی اکیداً ممنوع اعلام می‌شود و در صورت تخلفْ مجرم شناخته می‌شوند؛ و محرکینْ ضد انقلاب شناخته می‌شوند و در دادگاه‌های انقلابی به کیفر انقلابی می‌رسند، و با احساس توطئه، دستور دادگاه‌های صحرایی نسبت به آنان را می‌دهم.
  4- اکیداً دستور می‌دهم که قوای انتظامی، بخصوص ارتش و پاسداران انقلاب، هماهنگ باشند و تمام گروه‌های پاسدار نیز هماهنگ باشند؛ و در سرکوبی اشرار و پاکسازی مناطق، بخصوص کردستان و خوزستان همکاری کنند. متخلّفینِ مُجرم، و محرکینْ محاکمه انقلابی می‌شوند.
 • 5- به اعضای حزب دمکرات، و کردهای غیور و پاکدل که از طرف سران توطئه‌گر این احزاب و خیانتگران به اسلام و ملت اغفال شده‌اند، اعلام می‌شود در صورتی که خائنان را رها کرده و به ملت و به اسلام بپیوندند و خود را به پادگانها و مقامات انتظامی معرفی کرده سلاح خودشان را تحویل دهند، مورد عفو واقع می‌شوند، و اگر سران خائن را دستگیر و تحویل دهند، پاداشی بزرگ به آنها می‌دهم. و در صورتی که در مخالفت با ملت و دولت پایداری کنند به سزای اعمال ضد اسلامی خود می‌رسند و با شدت با آنان عمل می‌شود.
  6- به مردم شریف کردستان اعلام می‌کنم که شما را برادر و برابر خود می‌دانیم، و از حقوقی برابر با سایر برادران ایرانی‌تان در هر کجا که باشید، برخوردار خواهید شد. و در جمهوری اسلامی هیچ فرقی بین ترک، کرد و لُر و عرب و فارس و بلوچ نمی‌باشد. این توطئه گران و وابستگان به اجانب هستند که مانع از اجرای اصلاحات می‌باشند. من از شما مرزنشینان کرد می‌خواهم که با تمام نیرو پشتیبانی از قوای انتظامی نموده و بدخواهان اسلام و کشور را بشدت سرکوب کنید.
  7- به مدیر عامل شرکت نفت دستور دادم که با مذاکره با دولت، پول یک روز نفت را به کردستان اختصاص دهند. و دولت موظف است در اسرع وقت، در عرض یک هفته، این امر را انجام دهد و نسبت به سایر استانها نیز اقدام می‌شود و برادران عزیز کُرد ما را که مورد هجوم اشرار قرار گرفته‌اند مورد توجه قرار دهد.
  8- از ملت رزمنده و شریف ایران باید تشکر کنم که با کمال صداقت و شجاعت آمادگی خود را برای سرکوبی اشرار و حفظ سرحدات کشور اعلام داشتند و به پشتیبانی از قوای انتظامی برخاستند. پاسداران و سایر قوای انتظامی، امروز از اسلام و در مسیر اسلام هستند؛ و پشتیبانی از آنان وظیفه شرعی و ملی همگی ماست.
  28 شهر رمضان 99 / 31 مرداد 58
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>