پیام به اعضای کنفرانس رسیدگی به جنایات امریکا (تشریح جنایات امریکا)
 •   پیام
  زمان: 11 خرداد 1359 / 17 رجب 1400
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تشریح جنایتهای امریکا و رژیم شاه در نیم قرن گذشته
  مناسبت: تشکیل کنفرانس رسیدگی به جنایات امریکا و شاه
  مخاطب: اعضای کنفرانس رسیدگی به جنایات امریکا
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اکنون که نمایندگان بعضی از ملتها و احزاب سیاسی برای رسیدگی به جرایم دولت امریکا و وابستگان آن از آن جمله محمدرضا شاه مخلوع به ایران، این کشور غارتزده مظلوم آمده‌اند با تشکر از زحمات آنان باید تذکر دهم که ملت و دولت ایران قادر نیستند که جمیع اسناد جرایم پنجاه ساله رژیم سابق و جرایم بیش از سی سال دولت امریکا را به شما نمایندگان محترم عرضه دارند.
  چطور ممکن است اسناد قتلها و شکنجه‌های وحشیانه و زندانهای رژیم سفاک گذشته را در طول پنجاه سال از سراسر کشور جمع آوری کنند؟ و چگونه می‌توانند اسناد و اسامی شهدای مسجد گوهرشاد و قتل عامهای مکرر در طول سلطنت غاصبانه محمدرضا، و از 15 خرداد 42 تا زمان سقوط رژیم را خصوصاً در دو - سه سال اخیر را جمع آوری کرده و عرضه نمایند؟ و چطور می‌توانند تمام قراردادهای تحمیلی از طرف دولتمردان امریکا توسط شاه خائن علیه ملت مظلوم ایران را مفصلاً ارائه دهند؟ و چطور ممکن است قبرستانهای شهدای ما را که در سراسر ایران بر اثر کشتارهای دسته جمعی بوجود آمده است ارائه دهند؟ و چگونه ممکن است معلولین از 15 خرداد 42 تا سالهای اخیر را که در شهرهای سراسر کشور متفرقند به شما ارائه دهند؟
  آنچه دولت می‌تواند ارائه دهد اسناد بسیار ناچیزی است که عمال دولت امریکا نرسیده‌اند تا آنها را محو کنند و اسنادی است که حتی بعد از سقوط شاه در - به اصطلاح -
 • سفارت امریکا موجود است. با آنکه اکثر اسناد مهم به دست کارمندان این - به اصطلاح - سفارتخانه پودر شده است که امکان استفاده از آنها دیگر نیست؛ ولی آنچه به دست آمده است دخالت امریکا را در کشور ما ثابت می‌کند.
  مستشاران امریکا در مقدرات کشور مظلوم ما دخالتهای مستقیم داشتند. تحمیل کاپیتولاسیون (1) بر ملت مظلوم ما به وسیله شاه مخلوع سابق از بزرگترین جنایات امریکا بود که با مخالفت روحانیون و ملت متدین مواجه گشت، و از آن پس چه ستمها و چه جنایات که بر ملت ما وارد نشد.
  شما آقایان نمایندگان بدانید سفارت امریکا که به دروغ نام آن را سفارتخانه گذاشته‌اند دارای دستگاه‌هایی است که مخصوص جاسوسی در ایران و منطقه است و این محل برای جاسوسی و دخالت در مقدرات کشور ما تأسیس شده بود.
  پیاده کردن قوای نظامی در کشوری مستقل جرمی است نابخشودنی و بار دیگر کارتر گفته است دوباره در ایران دخالت نظامی می‌کنیم. باید بگویم ملت ما آنچه تا کنون از اکثر دولتها دیده است طرفداری از ظالم و محکوم نمودن مظلوم می‌باشد. ملت ما اکنون چشم به شما نمایندگان دوخته‌اند که برای رسیدگی به جرایم امریکا و شاه مخلوع به ایران آمده‌اید و از شما امید عدل و انصاف دارد. ما امیدواریم که نتیجه این بررسی محکوم نمودن ظالم باشد.
  از خداوند متعال نجات مستضعفین جهان را خواستارم. والسلام علی من اتبع الهدی.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>