پیام
 • پیام
  زمان: 1343 ه. ش. / 1384 ه. ق.
  مکان: قم‌
  موضوع: خطر نفوذ اسرائیل و عمال داخلی آنها برای قبضه ذخایر کشور
  مخاطب: علما و روحانیون شوشتر
  بسم الله الرحمن الرحیم‌
  خدمت ذی شرافت علمای اعلام و حجج اسلام شوشتر - دامت برکاتهم - و سایر اهالی محترم و طبقات معظم - دامت تأییداتهم‌
  پس از اهدای تحیات و سلام مخصوص‌
  مرقوم محترم حضرات آقایان که حاکی از عواطف کریمه نسبت به حقیر و قدردانی از جناب مستطاب ثقةالاسلام و المسلمین آقای خزعلی خطیب محترم - دامت افاضاته - بود موجب تشکر گردید. بحمدالله امسال اهالی محترم خوزستان - ایّدهم‌الله تعالی - از احساسات دینی و تعظیم شعائر مذهبی فروگذار ننموده و در آن مرکز حساس و محیط ارزنده به وظایف مذهبی خود قیام نمودند و به دستگاه جبار عملاً فهماندند که محیط کارگری در تعظیم شعائر دینی پیشقدم و در راه عظمت اسلام و استقلال مملکت اسلامی کوشا هستند و از اسرائیل و عمال منفور آن متنفر [ند] و در راه اهداف روحانیت که اهداف اسلام است از هیچ‌گونه فعالیتی دریغ ندارند.
  باید علمای اعلام و خطبای عظام، ملت را عموماً و طبقه کارگر را خصوصاً، از خطر اجانب عموماً و خطر اسرائیل و عمال اسرائیل خصوصاً برحذر دارند و از آنهایی که دست اجانب و خصوص اسرائیل را برای قبضه ذخایر کشور باز گذاشته‌اند اظهار تنفر و برائت کنند.
  امروز روزی است که مسلمین باید اجتماعات مذهبی خود را هرقدر بیشتر و صفوف جماعات و سایر شعائر دینی را هرقدر فشرده‌تر کنند تا خائنین به اسلام و مملکت چشم‌
 • طمع را از آنها ببُرند. باید علمای اعلام، رویّه کناره‌گیری و گوشه‌نشینی را رها فرمایند و خطبای عظام حقایق را روشن به ملت گوشزد نمایند و آنها را به خطرات محتمله آگاه نمایند و ملت باید از علمای اعلام و مبلغین محترم پشتیبانی نمایند.
  رجای واثق دارم که پیروزی نهایی با طرفداران اسلام است و خداوند تعالی با ماست.
  از درگاه مقدسش عظمت اسلام و مسلمین را خواستار است. والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته.
  روح‌الله الموسوی الخمینی‌
  ضمناً برای تفاهم بیشتر و اظهار وحدت کلمه، صلاح دیدیم که در تمام شهرستانها هر هفته شبهای یکشنبه جلسه‌ای از علمای اعلام برقرار باشد. از آقایان علما .... (1)
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>