بیانات خطاب به نمایندگان رابرت موگابه (مبارزه اسلام با نژادپرستی)
 •   بیانات
  زمان: 6 اردیبهشت 1358 / 28 جمادی الاول 1399
  مکان: قم
  موضوع: مبارزه اسلام با نژادپرستی
  حضار: اعضای جبهه ملی اتحاد افریقای جنوب غربی «سواپو» به رهبری رابرت موگابه (رهبر استقلال طلبان زیمبابوه؛ رودزیای سابق)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  از شما و رئیستان (1) که پیام برای من فرستاده است تشکر می‌کنم. در اسلام که ما هم دنبال آن هستیم قضیه نژاد و نژادپرستی مطرح نیست. اسلام به رنگ و به صورت نگاه نمی کند، میزان را تقوا قرار داده است. اینکه شما از امریکا و سایر دُوَلی که جنایتکارند و ستمکار، شکایت می‌کنید، این اختصاص به شما ندارد، این امریکا و دیگر باند آن در هر جا که هستند، همین طور با اقشار ملتها رفتار می‌کنند. ملت ما بیش از پنجاه سال است که به واسطه انگلستان و امریکا تحت فشار آن رژیم منحوس بود. اینقدر جنایت به وسیله حکومت این پدر و پسر در ایران شد که قابل ذکر نیست. مملکت ما در زمان این پدر و پسر به کلی خراب شد و آن چیزی که آباد شد قبرستانهای ما بود. قبرستانهای ما را اینها به واسطه کشتار، پرجمعیت کردند و بلاد ما را تهی. خزائن ما را به اغیار دادند و به اجنبی، و همه چیز ما را پیوسته امریکا و غیر امریکا کردند تا آنکه به خواست خدای تبارک و تعالی ملت ما بیدار شد و با اتکا به خدای تبارک و تعالی و اتحاد کلمه با نداشتن هیچ ساز و برگی قیام کرد، نهضت کرد و همه این اقشار ظلمانی را کنار زد.
  من امیدوارم که این رمزی که در ایران رمز پیروزی شد، برای همه اقشار مستضعفین الگو باشد. آن رمزْ وحدت کلمه و اتکا به اسلام بود.
  در ملتی اگر اتکا به معنویات پیدا شد بر مشکلات خودشان غلبه می‌کنند. ما شاهد

 • همان بدبختیها و ظلمهایی که شما شاهد بودید، شاهد بودیم بلکه شاید بیشترش را. لکن ما امروز این سد بزرگ را شکستیم و امید است که تا آخر نهضت ما پیروز شود و احکام مترقی اسلام را ما بتوانیم اجرا کنیم. من از خداوند تعالی پیروزی مستضعفین را بر مستکبرین مسئلت می‌کنم و سلام مرا به آن قشری که مظلوم هستند و بر ضد ظالم قیام کردند برسانید و آنها را آگاه کنید که با وحدت کلمه می‌توانند پیروز شوند.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته‌