بیانات در جمع گروهی از پاسداران ملکان آذربایجان (توطئه دشمنان اسلام)
 •   بیانات
  زمان: 2 مرداد 1358 / 29 شعبان 1399
  مکان: قم
  موضوع: هدف دشمنان؛ ایجاد اختلاف و جلوگیری از تحقق جمهوری اسلامی
  حضار: گروهی از پاسداران ملکان آذربایجان
  بسم الله الرحمن الرحیم
  پیشگامی آذربایجان در نهضتهای اسلامی
  آذربایجان همیشه در نهضتهای اسلامی پیشرو بوده است، و همیشه چشم ما به جوانهای آنها و جوانهای سایر ملت روشن است. شما می‌دانید که این نهضت با قدرت اسلامی و با قوّت ایمان پیش بُرد؛ وگرنه ما در مقابل آنها چیزی نداشتیم و آنها همه چیز داشتند. ما قدرت ایمانی داشتیم شما جوانها با قدرت ایمان این نهضت را تا اینجا آوردید و به پیروزی رساندید. این قدرت ایمان را حفظ کنید. این نهضت را با قوه اسلام و با توجه به اسلام حفظ کنید و به پیش ببرید. اگر خدای نخواسته به اینجا که ما آمدیم سستی پیش بیاید، یا تفرقه پیش بیاید، یا مخالفتهای قشرها با هم پیش بیاید، خوف آن است که دشمنهای شما با هم متحد بشوند، و بر ما غلبه کنند. آن وقت است که باز اسلام را کنار می‌زنند و بر ما حکومت می‌کنند؛ همان حکومتهای جابرانه. لیکن اگر این ایمان را حفظ کنید و این وحدت را، همه با هم باشیم و همه به سوی اسلام باشید، هیچ قدرتی به شما پیروز نخواهد شد.
  دشمن به دنبال ایجاد اختلاف
  آنها الآن در صددند که خودشان ارتباطات پیدا بکنند با هم، و شما را از هم جدا کنند. این گروهها را، این منطقه‌ها را با تبلیغات غلطشان از هم جدا کنند، با اسماء فریبنده. با اینکه ما می‌خواهیم به ملت خدمت بکنیم. و اینها دشمن ملت هستند. اینها همانها هستند که در طول مدت شاهنشاهی این رژیم منحوس کمک به او می‌کردند، در خدمت‌
 • او بودند. الآن هم برای خدمتگزاری به آن رژیم است، یا خدمتگزاری به اربابهای رژیم است، که این فسادها را می‌کنند. می‌روند در کردستان یک جور تبلیغ می‌کنند؛ در خوزستان یک جور تبلیغ می‌کنند؛ پیش شماها یک جور تبلیغ می‌کنند؛ در دهات یک طور، در شهرستانها یک طور؛ در کارخانه‌ها یک طور؛ پیش زارعین یک طور دیگر.
  مقصد دشمنان؛ جلوگیری از تحقق جمهوری اسلامی
  و تمام مقصد این است که نگذارند جمهوری اسلام به معنای واقعیش تحقق پیدا بکند، برای اینکه اینها از اسلام می‌ترسند. اینها می‌دانند که اگر عدل اسلامی پیدا بشود، برای توطئه گرها، برای ظالمها، برای چپاولگرها، دیگر راهی باقی نمی‌ماند. و لهذا دست و پا می‌زنند که نگذارند جمهوری اسلام آن طور که میل ماست تحقق پیدا بکند. ولی ان شاء الله با قدرت شما و با قدرت اسلام، و با پشتیبانی ولیّ امر، ولیّ عصر - سلام الله علیه - ما پیروز هستیم. شما جوانها، شما جوانها ان شاء الله موفَّق باشید. ان شاء الله مؤیَّد باشید. ان شاء الله خداوند به شما توفیق عنایت کند، و این راه را با هم برویم و به مقصد برسیم تا دنیا بفهمد که حکومت عدل یعنی چه.
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>